Świadczenie wychowawcze

Fundusz alimentacyjny

Asystenci RodzinyInformacja o naborze do projektu "Aktywni pomimo..."

 

 

Projekt "Aktywni pomimo..." jest realizowany od 01.05.2013r. do 30.06.2015r. przez MGOPS w Nowej Sarzynie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy osoby:
- niepełnosprawne ze stopniem lekkim i umiarkowanym,
- od 16 do 64 roku życia,
- zamieszkałe na terenie Miasta i Gminy Nowa Sarzyna,
- nieaktywne zawodowo (niezatrudnione lub zarejestrowane jako poszukujący pracy),
- nie posiadające doświadczenia zawodowego.

Więcej…
 
Nowa dostawa sprzętu rehabilitacyjnego i mebli
Piątek, 26 Kwiecień 2013 08:30
Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Nowej Sarzynie mając na uwadze duże zainteresowanie wypożyczalnią sprzętu do rehabilitacji w dniu 25 kwietnia br., po raz kolejny  sprowadził sprzęt rehabilitacyjny w tym specjalistyczne elektryczne łóżka z trójzmienną pozycją chorego, wózki inwalidzkie, balkoniki i chodziki dla niepełnosprawnych.
Więcej…
 
Informacja dotycząca dostarczenia i wydawania produktów żywnościowych z Podkarpackiego Banku Żywności
Wtorek, 09 Kwiecień 2013 13:00
Po raz kolejny do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Sarzynie dostarczono produkty żywnościowe z nadwyżek Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie. Dostarczono produkty żywnościowe w formie napojów między innymi: Bobo Frut, Lipton, Pepsi Max o łącznej wadze ponad 2,5 tony.

Więcej…
 
Wielkanocne śniadanie dla samotnych i chorych w Nowej Sarzynie
Piątek, 29 Marzec 2013 08:00
W dniu 28 marca 2013 roku w stołówce mieszczącej się w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II odbyło się śniadanie Wielkanocne dla samotnych i chorych, zorganizowane po raz kolejny przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy w Nowej Sarzynie.
 
 
Więcej…
 
Prezentacja pracy asystentów rodziny na konferencji "Pomagam Profesjonalnie"
Poniedziałek, 11 Marzec 2013 08:00
W dniu 6 marca 2013 roku odbyło się spotkanie organizowane przez Wyższą Szkołę Inżynieryjno-Ekonomiczną w Rzeszowie - "Pomagam Profesjonalnie". Spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży licealnej, profesji nakierowanej na pomoc drugiemu człowiekowi tj.: pracownik socjalny, asystent rodziny, opiekun osób starszych, mediator.
 
Więcej…
 
Informacja o wydawaniu żywności w ramach programu PEAD - marzec 2013
Środa, 06 Marzec 2013 08:00
Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Sarzynie informuje, iż ponownie rozpocznie realizację programu w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej - program pomocy żywnościowej dla najuboższej ludności Unii Europejskiej (PEAD) od dnia 11 marca 2013 r. 
 
Więcej…
 
Zmiany w świadczeniach pielegnacyjnych
Piątek, 22 Luty 2013 14:30

Informacja na temat zmian wynikających ze znowelizowanych przepisów dotyczących świadczenia pielęgnacyjnego, obowiązujących od 1 stycznia 2013r.
Więcej…
 
Żywność z Podkarpackiego Banku Żywności w Nowej Sarzynie - luty 2013
Piątek, 22 Luty 2013 09:30

W dniu 19 lutego br. do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Sarzynie sprowadzono żywność  z Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD). W skład sprowadzonej żywności wchodzą m.in.: kasza gryczana, mąka pszenna, makaron, ryż, mielonka wieprzowa, dżem wiśniowy, koncentrat pomidorowy. Łącznie sprowadzono ponad 22 tony żywności.

Więcej…
 
Projekt systemowy PO KL „Czas na aktywność w mieście i gminie Nowa Sarzyna” – informacje ogólne
Środa, 20 Luty 2013 09:30

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Sarzynie w dn. 31.01.2013r. zakończył rekrutację osób, które wezmą udział w projekcie systemowym „Czas na aktywność w mieście i gminie Nowa Sarzyna”. Uczestnikami projektu zostali klienci tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej spełniający łącznie następujące kryteria: osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, bezrobotne, zatrudnione będące w wieku aktywności zawodowej i korzystające z pomocy społecznej. Decyzja o wyborze osób, jako uczestników projektu wiązała się z koniecznością, udzielenia wszechstronnego wsparcia tym osobom u których istnieje ryzyko wykluczenia społecznego.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia51525354NastępnaOstatnie »

Strona 52 z 54

BIP MGOPS w Nowej Sarzynie

MGOPS w obiektywie

Reklama
Odsłon : 660312