Świadczenie wychowawcze

Fundusz alimentacyjny

Asystenci RodzinyTydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
Piątek, 20 Luty 2015 08:30

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Nowej Sarzynie, informuje, iż w bieżącym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem trwać będzie od dnia 22 do dnia 27 lutego 2016r.

Akcja Ministerstwa Sprawiedliwości ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W tegoroczne obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” włączyły się Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Kuratorów, a także Naczelna Izba Lekarska.

W dniach od 22 do 27 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych m.in. przez prawników, psychologów, kuratorów sądowych, policjantów, przedstawicieli straży granicznej i innych.

Na terenie województwa podkarpackiego szczególną rolę w zakresie poradnictwa osobom pokrzywdzonym przestępstwem odgrywać będą Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, tj. Podkarpacki Ośrodek Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Przeworsk – Powiat Bezpieczny.

 Ponadto na terenie Powiatu Leżajskiego prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Leżajsku udzielać będą bezpłatnych porad prawnych wszystkim osobom, które czują się ofiarami przestępstw w dniach 22-27 lutego br. w godz. od 8:30 do 15:00.

Materiały do pobrania:

 

BIP MGOPS w Nowej Sarzynie

MGOPS w obiektywie

Reklama
Odsłon : 667596