Świadczenie wychowawcze

Fundusz alimentacyjny

Asystenci RodzinyProgram Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Drukuj
Czwartek, 06 Grudzień 2018 08:42

 

Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy współpracy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Krajową Organizacją Wsparcia Rolnictwa przystąpiła po raz kolejny do realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym PODPROGRAM 2018.

Program w swoim założeniu przewiduje wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia.

W/w osoby muszą spełniać kryteria określone w art.7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj.  1402 PLN dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1056 PLN dla osoby w rodzinie od 01 października 2018r.

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Sarzynie dystrybuować będzie  artykuły spożywcze w punkcie wydawania żywności przy ul. Łukasiewicza 2 w Nowej Sarzynie, o terminach wydawania będziemy informować na stronie internetowej i ogłoszeniach.

Żywność wydawana jest w formie paczki w skład której wchodzi co najmniej trzy artykuły z różnych grup towarowych. W składzie  zestawu rocznego znajduje się: olej rzepakowy, cukier biały, filet z makreli w oleju, pasztet wieprzowy, szynka wieprzowa mielona, szynka drobiowa, gołąbki w sosie pomidorowym, ser podpuszczkowy dojrzewający, mleko UHT, herbatniki maślane, kasza gryczana, ryż biały, makaron kukurydziany bezglutenowy, makaron jajeczny, powidła śliwkowe, buraczki wiórki, koncentrat pomidorowy, fasola biała, groszek z marchewką.

Każdy odbiorca pomocy żywnościowej może skorzystać z tzw. Działań towarzyszących, które są dobrowolnym  elementem programu.

Plakat na temat DYSTRYBUCJI ŻYWNOŚCI

 

BIP MGOPS w Nowej Sarzynie

Koronawirus

MGOPS w obiektywie

Reklama
Odsłon : 430231