Świadczenie wychowawcze

Fundusz alimentacyjny

Asystenci RodzinyNowy system komunikacji z mieszkańcami Gminy Nowa Sarzyna Drukuj
Czwartek, 22 Luty 2018 12:53

Burmistrz Miasta i Gminy informuje mieszkańców o możliwość bezpłatnego otrzymywania komunikatów informacyjnych oraz ważnych informacji związanych z życiem Miasta i Gminy Nowa Sarzyna bezpośrednio na smartfon, telefon komórkowy lub e-mail. Do wyboru mieszkańców są trzy systemy powiadamiania:

1) Najważniejszym kanałem komunikacji będzie aplikacja BLISKO. Wszyscy, którzy pobiorą i zainstalują ją na swoich smartfonach, będą otrzymywać komunikaty w formie graficznej i tekstowej:
- ostrzegające przed zagrożeniami meteorologicznymi i hydrologicznymi (np. podniesione stany wód, burze, silne opady, silne wiatry, śnieżyce i inne),
- powiadamiające o przerwach w dostawach prądu, wody i innych mediów, awariach oraz terminach wywozu odpadów komunalnych,
- informujące o ważnych wydarzeniach organizowanych przez naszą gminę (festyny, imprezy sportowe, koncerty i inne).

2) Jeżeli nie posiadają Państwo telefonu umożliwiającego zainstalowanie aplikacji BLISKO, zachęcamy do rejestracji w systemie powiadamiania swojego e-maila. Wówczas będą otrzymywać państwo na skrzynkę pocztową takie same komunikaty, jak użytkownicy aplikacji.

3) Warto zarejestrować także swój nr telefonu komórkowego, na który będą otrzymywać Państwo wiadomości SMS z powiadomieniami o największych zagrożeniach pogodowych i awariach.

W Mobilnym systemie informacji Gminy Nowa Sarzyna, teren gminy został podzielony na cztery rejony. Na etapie wyboru nadawców w aplikacji BLISKO, systemie e-mail lub SMS należy zaznaczyć kanał odpowiadający swojemu miejscu zamieszkania. Można zapisać się również do wszystkich kanałów, obejmujących cały teren gminy. Zachęcamy do zaznaczenia także kanału RSO, dzięki czemu będą otrzymywać Państwo wojewódzkie komunikaty z regionalnego systemu ostrzegania.  

Aplikacja BILKSO umożliwia także bezpośredni kontakt mieszkańców z Urzędem Miasta i Gminy w sprawach, które nie wymagają osobistej wizyty. Na dolnym pasku  znajduje się przycisk „Napisz do nas”, za pomocą którego można wysłać wiadomość i załączyć plik graficzny, nagranie wideo lub głosowe. W ten sposób można zgłaszać, np. usterki, awarie, zagrożenia, sugestie lub inne istotne informacje, które zostaną przekazane i rozpatrzone przez pracowników.  

Rejestracja w mobilnym systemie informacji – kliknij tutaj 

 INSTRUKCJA INSTALACJI I OBSŁUGI APLIKACJI BLISKO - kliknij TUTAJ

 

BIP MGOPS w Nowej Sarzynie

Koronawirus

MGOPS w obiektywie

Reklama
Odsłon : 430241